Nauka i medycyna na Starym Południu

Ta informacyjna książka składa się głównie z artykułów z sympozjów sponsorowanych przez Centrum Studiów Kultury Południowej w Mississippi. Część I zajmuje się nauką na Starym Południu i obejmuje takie tematy, jak nauka w kolegium antebellum (University of Georgia), towarzystwa naukowe na Starym Południu (Elliott Society and New Orleans Academy of Sciences), nauka o plantacji, niewolnictwo i technologia w południowym hutnictwie żelaza (przypadek Buffalo Forge) oraz nauka i teologia na Starym Południu.
Część II zajmuje się medycyną na Starym Południu i zawiera dziewięć rozdziałów, w tym Medycyna domowa na Starym Południu , Czarna magia: wierzenia ludów społeczności niewolników oraz Czarne zdrowie na plantacji: mistrzowie, niewolnicy i Lekarze.
Ta książka zapewnia odesłane i czytelne źródło informacji. Ponieważ jest to zbiór esejów wielu autorów, istnieją nieuniknione wariacje w stylu pisania. Nie pomniejszają one tej książki. Rzeczywiście, w pewnym stopniu mogą zwiększyć zainteresowanie czytelnikiem.
Jako południowiec, który wychował się na wiejskim starym-nowym południu, stwierdzam, że eseje określają wiele z tego, co dziadkowie ze Starego Południa powiedzieli swoim wnukom.
Nauka i medycyna na Starym Południu prezentuje ciekawą i ważną dokumentację. Te eseje opowiadają o smutku i tragedii oraz o zwycięstwie nad tymi okolicznościami.
James D. Hardy, MD
University of Mississippi Medical School, Jackson, MS 39216

[podobne: przepona wolna, kwas paraaminobenzoesowy, schizofrenia u dzieci ]