Opieka zdrowotna w XXI wieku

W swojej książce Shattuck Lec w sprawie opieki zdrowotnej w XXI wieku (wydanie 20 stycznia), William Frist jest dumny z twardych, ale mądrych deczji przez przywódców Ameryki, którzy uwolnili kreatywną moc konkurencyjnego rynku , obiecując obniżenie kosztów, wyższej jakości, większej wydajności i lepszego dostępu do opieki do roku 2015. Zaufanie Frista wydaje się dziwnie nie na miejscu, ponieważ to właśnie ten model rynkowy przyniósł nam obecnie rosnące koszty opieki zdrowotnej, kurczący się dostęp do opieki, i rosnące niezadowolenie ze strony zarówno pacjentów, jak i lekarzy. W Stanach Zjednoczonych jesteśmy unikalni na całym świecie, jeśli chodzi o opiekę zdrowotną jako towar, a co za tym idzie, przeznaczamy więcej na opiekę zdrowotną niż jakikolwiek inny kraj. Jednocześnie, według Światowej Organizacji Zdrowia, Stany Zjednoczone zajmują 37. pozycję pod względem jakości usług, a 27-letni wskaźnik umieralności niemowląt, a nasza średnia długość życia jest krótsza niż w kilku krajach europejskich, które wydają znacznie mniej na opiekę zdrowotną. To nie jest rekord, który zasługuje na takie pochwały i zaufanie do naszego systemu. Przeciwnie, jest to taka, która powinna podważyć model przemysłowy, który, utrzymuje Frist, ma taką obietnicę dla naszej przyszłej opieki zdrowotnej.
Victor Gurewich, MD
Beth Israel Deaconess Medical Center, Boston, MA 02215
[email protected] harvard.edu
Odniesienie1. Frist WH. Shattuck Wykładuj opiekę zdrowotną w XXI wieku. N Engl J Med 2005; 352: 267-272
Full Text Web of Science MedlineGoogle Scholar
Wizja opieki zdrowotnej Frista w XXI wieku jest wyobrażeniowa, ale ryzykowna. Jego zależność od opieki zdrowotnej kierowanej przez konsumenta grozi zaostrzeniem nierówności i nieskuteczności amerykańskiej opieki zdrowotnej. Jego wezwanie do niedrogiego ubezpieczenia zdrowotnego dla wszystkich Amerykanów nie jest równoznaczne z dostępną cenowo opieką zdrowotną dla wszystkich Amerykanów. Ubezpieczenia o wysokim odliczeniu z kontami oszczędnościowymi są mniej kosztowne niż tradycyjne ubezpieczenia, ale bariery finansowe związane z tym podejściem zniechęcają do opieki podstawowej i profilaktycznej.1 Jeśli jego fikcyjny pacjent, pan Rogers, miał niskie lub umiarkowane dochody, mógłby zapytać, podczas gdy bóle w klatce piersiowej, czy może sobie pozwolić na usługi laboratoryjne nanokatologiczne .
Zamiast tego każdy powinien mieć zapraszający dom medyczny2, w którym mogą uzyskać opiekę, jakiej potrzebują. Powinniśmy udostępniać pacjentom wysokiej jakości informacje, ale ciężar obniżania kosztów powinien skupiać się na decydentach, szpitalach i klinicystach poprzez zmianę zachęt opiekuńczych. Zachęcamy Kongres do przestrzegania ostatnich zaleceń Instytutu Medycyny poprzez podejmowanie działań zmierzających do osiągnięcia powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego. . . wraz z uchwaleniem do 2010 r. 4
Jeffrey Huebner, MD
University of Washington, Seattle, WA 98105
[email protected] washington.edu
Kenneth Frisof, MD
Case Western Reserve University, Cleveland, OH 44106
4 Referencje1. Połowa ubezpieczonych osób dorosłych posiadających wysokie odliczenia zdrowotne ma problemy z rachunkami lub zadłużeniem. Washington, DC: The Commonwealth Fund, 27 stycznia 2005. (Dostęp do 14 kwietnia 2005 r., Http://www.cmwf.org/newsroom/newsroom_show.htm.doc_id=257751.)
Google Scholar
2 Martin JC, Avant RF, Bowman MA, et al. Przyszłość medycyny rodzinnej: wspólny projekt społeczności medycyny rodzinnej. Ann Fam Med 2004; 2: Suppl 1: S3-S32
Crossref Web of Science MedlineGoogle Scholar
3. Levine S. Uszkodzona miejska służba zdrowia. Washington Post. 29 stycznia 2005 r .: B1.
Google Scholar
4. Instytut medycyny. Ubezpieczanie zdrowia Ameryki: zasady i zalecenia. Washington, DC: National Academies Press, 2004.
Google Scholar
Rodney Rogers z Woodbury, Tennessee, mógł być jednym z 323 000 ludzi wyeliminowanych z TennCare (program Tennessee Medicaid) jako środek oszczędnościowy w 2005 r. Jego zawał mięśnia sercowego w 2015 r. Mógł zostać uniemożliwiony, gdyby miał dostęp do opieki 10 lat wcześniej. Gdzie jest zdroworozsądkowa efektywność dr Frist w aktualnej fali redukcji Medicaid.
Rosemary M. Harris, MD
Drexel University School of Medicine, Filadelfia, PA 19129
[email protected] edu
Aby poprawić system opieki zdrowotnej w naszym kraju, potrzebne jest nic innego jak kreatywne, strategiczne myślenie. Wizja dr. Frista krystalizuje wiele z myślących przyszłościowo pomysłów, które są obecnie przedmiotem dyskusji liderów w zakresie opieki zdrowotnej i spektrum politycznego.
Amerykańskie Stowarzyszenie Medyczne jest głęboko zaniepokojone tym, że bez działania nasz system opieki zdrowotnej się rozpadnie. Poprzez przywództwo, edukację i rzecznictwo pracujemy nad rozszerzeniem zasięgu na nieubezpieczonych w kraju, zreformujemy nasz zepsuty system odpowiedzialności medycznej, zapewniamy sprawiedliwe płatności dla lekarzy uczestniczących w Medicare i programach opieki zarządzanej, podnosimy jakość i bezpieczeństwo opieki dla naszych pacjentów. pacjentów i poprawić zdrowie publiczne.
John C. Nelson, MD, MPH
American Medical Association, Chicago, IL 60610
[podobne: diastaza, skład soku trzustkowego, mięsień zębaty przedni ]
[więcej w: diastaza, olx chodziez, pelagra choroba ]